close
loading

 

PRZEWODOWE I BEZPRZEWODOWE SYSTEMY DO STEROWANIA STREFOWEGO OGRZEWANIEM

Regulacja ogrzewania podłogowego sposobem na większe oszczędności

Dostosowując się do wymagań współczesnego budownictwa i oczekiwań świadomych  inwestorów, oferujemy kompletne systemy ogrzewania płaszczyznowego. System jest kompletny, zawiera wszystkie elementy niezbędne do montażu sprawnego i ekonomicznego ogrzewania.

 

  Wodne ogrzewanie podłogowe z możliwością regulacji temperatury w poszczególnych pomieszczeniach, pozwala osiągnąć bardzo wysoki komfort cieplny przy jednoczesnym obniżeniu rachunków za ogrzewanie.

 

 

                                                                                                                    

 

 

Podłogowe centrum dowodzenia, czyli temperatura idealnie dopasowana do potrzeb

Kluczowym czynnikiem wpływającym na rachunki oraz komfort cieplny podłogówki jest regulacja temperatury. Przyjemne ciepło w pomieszczeniach, w których zastosowano ogrzewanie podłogowe, można sobie zapewnić poprzez odpowiednie zarządzanie ogrzewaniem. Systemy sterowania ogrzewaniem podłogowym wodnym mogą komunikować się z urządzeniem grzewczym klasycznie, przy pomocy kabla przewodowego albo bezprzewodowo. Istotne jest, aby były łatwe w obsłudze i bezpieczne.

 W podstawowym składzie sprawnie działającego systemu sterowania ogrzewaniem znajdują się:

  • sterownik siłowników termostatycznych – centralny panel sterujący pracą urządzeń sterowniczych zamontowanych w konkretnych pomieszczeniach.
  • czujniki temperatury lub regulatory pokojowe, umożliwiające utrzymywanie różnej temperatury w pomieszczeniach, w zależności od naszych potrzeb.
  • siłowniki termoelektryczne do sterowania zaworami termostatycznymi w rozdzielaczach Otwierają one lub zamykają dopływ wody do pętli grzewczych w zależności od sygnału przesyłanego przez sterowniki.

Jak to działa? W zależności od tego, czy temperatura w pomieszczeniach jest zbyt niska, czy zbyt wysoka, regulator temperatury daje sygnał do listwy sterującej. Moduł główny z kolei uruchamia siłowniki termoelektryczne, które są zamontowane na rozdzielaczu. W ten sposób następuje zamknięcie lub otwarcie pętli ogrzewania. Prosty w obsłudze panel sterujący zapewnia efektywność i wydajność pracy całej instalacji.

Różnicowanie temperatury w różnych pomieszczeniach w domu wpisuje się w założenie rozważnego gospodarowania ciepłem i zmniejszania nakładów na ogrzewania, przy zachowaniu komfortu na co dzień.

                                                                                     

                  SHOWROOM - SKLEP STACJONARNY:                   al. marsz. J.Piłsudskiego 4, Warszawa Wesoła.

Tel.519-125-619 biuro@erasmarthome.pl